Zamykanie ogłoszeń o pracę

Dział poświęcony życiu serwisu. Podziel się swoją opinią oraz propozycjami, zgłoś zauważony błąd.

Moderator: xxSlayeRxx

Sponsor

Sponsor

Postprzez tomaszs » Cz gru 11, 2008 11:30 pm

Witam,

Ogłoszenia o pracę powinny być zamykane od razu, aby nie doprowadzać do takiej sytuacji jak pod wątkiem o pracę PHP, gdzie jakiś użytkownik krytykuje ogłoszenie.
tomaszs
Member

Postprzez Mikoj » Pt gru 12, 2008 7:07 am

Ja się nie zgodze zawsze mozna podyskutować o danej ofercie pracy. A co do krytyki to tez jest dobra.
Będzie Lepiej...
Mikoj
Member

Postprzez tomaszs » Pt gru 12, 2008 10:00 am

Ja tylko radzę. Jeżeli nie będą zamykane ogłoszenia, to nikt nie będzie tutaj dawał ogłoszeń.
tomaszs
Member

Postprzez Mikoj » Pt gru 12, 2008 11:14 am

Będą dawać a takie komentarze może trochę wpłynie na podawanie ofert godnych przeczytania.
Będzie Lepiej...
Mikoj
Member

Postprzez tomaszs » Pt gru 12, 2008 11:29 am

A.. to Ty napisałeś ten inteligętny komentarz:

"Praca Programista PHP To po co mu znajomość HTML i CSS czy ta firma nie ma koderów CSS i HTML po prostu szukacie ROBOLA"

Uderz w stół a nożyce się odezwą.
tomaszs
Member

Postprzez Mikoj » Pt gru 12, 2008 12:57 pm

ja napisałem prawde po co programista php ma znać html css w stopniu pro ? on jest koderem czy programista php ? czy taki kandydat ma byc masterem od wszystkiego ?
Będzie Lepiej...
Mikoj
Member

Postprzez tomaszs » Pt gru 12, 2008 1:10 pm

Who cares. Nikogo nie interesują takie "mądrości ludowe".

A pewnie ktoś kto by chciał dać ogłoszenie i czyta takie komentarze to sobie myśli "ok, tutaj są jeszcze licealiści, to i tak nie znajdę pracownika" i pójdzie szukać innego miejsca.

Takie jest moje zdanie. Co z tym zrobi admin to jego sprawa.
tomaszs
Member

Postprzez Mikoj » Pt gru 12, 2008 1:23 pm

Wiesz to tylko w polskich ofertach nie zobaczysz widełek płacowych za dane stanowisko zobacz jakieś oferty zagraniczne tam jest biało na czarnym napisane co i jak i za ile.
Ja rozumiem ze niektórzy szukają genialnych osób z zakresem wiadomości z każdej dziedziny bo może taki pracownik się przyda. Przyznaje się ze może ten komentarz był trochę ostry ale patrząc na te oferty to one są ctrl+c ctrl +v zmiana nazwy firmy.
Będzie Lepiej...
Mikoj
Member

Postprzez tomaszs » Pt gru 12, 2008 1:31 pm

Taka praktyka stosuje się zazwyczaj tylko do UK i USA i tylko do wybranych branż. To jak ktoś się ogłasza to jego sprawa. Wiesz lepiej kogo firma powinna zatrudnić i ile mu zapłacić? Nie sądzę.
tomaszs
Member

Postprzez Mikoj » Pt gru 12, 2008 1:36 pm

A odpowiedz mi na pytanie która oferta cię przyciągnie żeby nawet aplikować ta która ma widełki czy ta która nie ma widełek. Proszę odpowiedz uzasadnić.
Będzie Lepiej...
Mikoj
Member

Postprzez tomaszs » Pt gru 12, 2008 4:38 pm

Dla mnie kasa nie jest najważniejsza.

Przedtem stawiam to czy w danej pracy można się rozwinąć, czy praca oferuje mi naukę nowych rzeczy i współdziałanie z profesjonalistami. Następnie czy realizowane projekty są ambitne, czy stanowisko odpowiada moim kwalifikacjom .

I akurat wolę współpracować z ludźmi interdyscyplinarnymi, rozmowy z takimi są o wiele ciekawsze. I można się więcej nauczyć niż od osoby która zna np. tylko i wyłącznie PHP ale baz danych to już nie, bo to inna dziedzina. Chociaż to jest tak skrajny przypadek że aż śmieszny.

Skoro pytasz.
tomaszs
Member

Postprzez mykhaylo » Pt gru 12, 2008 8:20 pm

tomaszs napisał(a):Następnie czy realizowane projekty są ambitne

A która firma tego nie oferuje ;)
Jeśli chodzi o PHP, to prawda jest taka że to już przeżytek. Większość firm stawia na nowe technologie i najnowsze rozwiązania w branży.
Teraz każdy szuka osób, które mają wachlarz umiejętności i sporo wiedzy na każdy temat
związany z oprogramowaniem. Niektóre firmy preferują podział pracy na działy: bazy, widok, logika, konfiguracja serwerów i takie firmy będą szukać osób, które się znają na swojej wybranej dziedzinie. Inne firmy z kolei opierają się na myśleniu że programista dostaje cały moduł i robi go od logiki, poprzez bazy danych i widok aż do konfiguracji. Każdy sposób ma swoje atuty i wady. Który jest lepszy ? W dużej mierze zależy to od ludzi, którzy pracują w firmie.
Jeśli chodzi o ten wątek to jestem za trzymaniem postów z ogłoszeniami o pracę. Skoro
jest cały katalog na ten temat to niech tam siedzą. ;) A użytkownicy, którzy będą komentowali to jak chcieli będą zawsze ;)

Pozdrawiam
mykhaylo
Member

Postprzez tomaszs » Pt gru 12, 2008 8:44 pm

PHP ma 6 miejsce z ładną tendencją wzrostową wsród ogłoszeń o pracę ;)
http://duartes.org/gustavo/blog/post/pr ... and-trends
tomaszs
Member

Postprzez mykhaylo » Pt gru 12, 2008 9:15 pm

Tak, i ma taki sam udział w rynku jak Python, COBOL, Ruby i Lisp razem wzięte ;)
mykhaylo
Member

Sponsors

Sponsor

Powrót do Propozycje, uwagi i błędy