Znalezienie pracy w ASP.NET MVC

Wolne dyskusje na każdy temat.

Moderator: xxSlayeRxx

Sponsor

Sponsor

Postprzez axxxon » N lut 19, 2012 11:58 pm

Witam!
Jako osoba nie pracująca jeszcze w .NET chciałbym dowiedzieć się jakie wymagania stawiane są nowym osobom w technologii wspomnianej w temacie?
Ogólnie patrzyłem już na wiele ogłoszeń, aby za jakiś czas zawodowo zająć się asp.net mvc, niestety z tego co widzę, 99,9% ofert na portalach z ofertami pracy odnosi się do asp.net web forms, które choć nie jest mi obce, jest dla mnie osobiście opcją mniej interesującą. Sam ogólnie znam powiązane technologie jak: nHibernate, SQL, XML, LINQ, oraz frontendowe mechanizmy typu HTML,CSS,jQuery, jaki i praca zespołowa na SVN nie są mi obca .
Tak więc kieruje pytanie do osób które znalazły prace w tej technologii, jaki procent według was ofert związanych z ASP.NET wiąże się z MVC? Jakimi cechami należy się wykazać na rozmowie( stopień zaawansowania wiedzy technicznej)? Chętnie bym też dowiedział się jaki jest przedział wynagrodzeń dla juniorów w ASP.NET(najlepiej dla Warszawy)?
axxxon
New member

Re: Znalezienie pracy w ASP.NET MVC

Postprzez LaM » Wt lip 10, 2012 7:25 pm

Bardzo fajnie ze znasz NHibernat-a na pewno na to zwrocilbym uwage gdybys trafil ze swoim cv pod moje oko ;) Wiekszosc developerow albo uzywa Ado.Net albo EF-a, a Nhibernate bywa czasami jednym wielkim "Pain in the ass".

Co do pytan.
Jaki procent według was ofert związanych z ASP.NET wiąże się z MVC?

W UK jest to 6-8% ofert gdzie Asp.Net sam ma 30%.
http://www.itjobswatch.co.uk/jobs/uk/asp.net%20mvc.do

Podejrzewam ze podobnie procentowo sie to rozklada u nas w PL. We Wrocku jest sporo firm ktore siedza stricte w MVC. Tak naprawde to roznica miedzy Asp.Net-em i MVC sprowadza sie do tego ze tak czy siak koniec koncow bedzie burdel w projekcie i kodzie :D MVC jest handlerem podczepionym do Asp.Net wiec trzeba znac obie "technologie"

Jakimi cechami należy się wykazać na rozmowie( stopień zaawansowania wiedzy technicznej)?

Zalezy od firmy. Odemnie dostalbys test z .Neta i znajomosci programowania nie zwiazanego z konkretna platforma. Asp.Net Mvc mozna sie szybko nauczyc. To co jest istotnie to komunikacja / praca zespolowa / samodzielne myslenie i rozwiazywanie problemow + do tego jako bonus pasja zawsze mile widziana.

Chętnie bym też dowiedział się jaki jest przedział wynagrodzeń dla juniorów w ASP.NET(najlepiej dla Warszawy)?

We Wroclawiu ksztaltuje sie to na poziomie od 1.5k-3k netto zalezy od firmy oraz tego jak sie potrafisz sprzedac.
LaM
Member

Re: Znalezienie pracy w ASP.NET MVC

Sponsors

Sponsor

Powrót do Off-topic