gMail / HotMail ograniczenia

Wolne dyskusje na każdy temat.

Moderator: xxSlayeRxx

Sponsor

Sponsor

Postprzez vvo1x » Wt sie 30, 2011 7:06 am

Witam,
Mój problem dotyczy ograniczeń jakie na wysyłanie wiadomości email nakładają wymienieni w temacie dostawcy. Mianowicie: napisałem malutki programik którego zadaniem jest w skrócie 1) pobrać plik txt z serwera FTP ( plik zawiera ścieżki do konkretnych plików na lokalnym komputerze ). 2) wysłać te pliki e-mailem na konkretny adres.
Metodę wysyłającą wiadomość z załącznikami wykorzystywałem już kiedyś, nie było z nią nigdy problemów, zarówno wcześniej jak i teraz chciałem użyć adresu gMail jako adresat i nadawca. Jedyna różnica polega na tym, że poprzednio wiadomości generowane przez tamten programik wysyłane były co 20 minut, zawierały raport i kilka / kilkanaście plików o rozmiarze 200-300 kB każdy. Parametry gMail nie pozwalają wysłać wiadomości większej jak 25MB liczba załączników o ile wiem dowolna. Mój programik dodaje pliki z listy jako załączniki do wiadomości, max rozmiar którego nie da się przekroczyć ustwiłem na 20MB ( tak na wszelki wypadek ) i jeśli dodanie następnego pliku z listy miało by tą wartość przekroczyć wiadomość jest wysyłana i tworzona jest następna. Z listy 40-50 plików o całkowitym rozmiarze ~ 110MB wychodzi 6 maili wysłanych w krótkim odstępie czasu.
Wszystko było by ładnie i cacy, działa jak powinno ale tylko ze strony kodu. Udało się przetestować ze 2 razy wszystko git, aż tu nagle w ramach walki ze spamem google wyłączyło mi konto no 24 h i postraszyło że być może całkiem usuną z powodu "wykrycia nietypowej aktywności". Ale się nie poddajemy przejdźmy na hotmail skoro google nas blokuje. Potestowałm i rezultaty podobne, drobne różnice tylko: konta nie zablokowali ani razu, jednak cała lista nie wysłała się nigdy, wysyłanie przerwane przy ostatniej lub przedostatniej wiadomości w niektórych przypadkach prośba o zalogowanie się na stronę WindowsLive i przepisanie kilku cyfr w celu sprawdzenia czy nie jestem bootem i ogólnie jeszcze więcej problemów niż z gMailem. W desperacji akcie WP pocztę założyłem i tam też próbowałem, ale z tej strony odzewu zero, nawet wstępnej wiadomości bez załączników ( zawiera informacje o odnalezionych plikach z listy, rozmiar, ilość wiadomości z plikami jakie będą wysłane itd, sam tekst) nie udało się wysłać tym sposobem.
To tyle jeśli chodzi o problem, poszukuje rozsądnego rozwiązania. Rozważałem wysyłanie plików z tej listy na FTP serwer ale ten którym dysponuje ( ftp.aster ) ma pojemność zaledwie 200 MB i jest to za mało. Postawienie własnego FTP'a też raczej nie wchodzi w grę, głównie ze względu na to że taki serwer był by aktywny 8-10 godzin na dobę a potrzeba mi 24/7. To samo jeśli chciałbym własny serwer email tu jeszcze dodatkowe problemy.
Jeśli któryś z szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu ( inny sposób przesłania plików ), albo zna jakiś serwis mailowy o mniej restrykcyjnej polityce antyspamowej i o przyzwoitych parametrach ( 1-2 GB pojemność, ok 20MB rozmiar wiadomości, conajmniej ) uprzejmie proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
vvo1x
New member

Re: gMail / HotMail ograniczenia

Postprzez xxSlayeRxx » Pn wrz 12, 2011 1:20 am

Nie wiem jak jest an win, ale linuxy maja opcje mail, dzieki ktorej mozesz wysylac maile (nie potrzebujesz zadnych kont), gorzej z odbieraniem, ale to wystarczy Ci gmail i dodanie nadawcy do kontaktow. .net na bank ma jakies funkcje do wysylania maili, wiec po co sie meczyc z googlami i innymi hotmailami :D

PS jesli bys chcial odbierac maile to musisz costam instalowac, przekierowywac domeny itp, ale do wysylania nic Ci nie jest potrzebne

PS2 znalazlem linka :D
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en/netfxnetcom/thread/a75533eb-131b-4ff3-a3b2-b6df87c25cc8
xxSlayeRxx
Member

Re: gMail / HotMail ograniczenia

Sponsors

Sponsor

Powrót do Off-topic