Licencja MySQL

Wolne dyskusje na każdy temat.

Moderator: xxSlayeRxx

Licencja MySQL

Sponsor

Sponsor

Licencja MySQL

Postprzez Day7 » Pn lut 14, 2011 12:27 pm

Czy ktoś to k...a rozumie? :mrgreen:

Oracle zezwala na używanie Connector'ów MySQL za free pod warunkiem, że dystrybucja programu jest na zasadach licencji GPL v2, w przeciwnym razie trzeba zakupić licencję komercyjną.

Lecz! Patrząc na dokumentację tutaj: http://www.mysql.com/about/legal/licens ... exception/

Generalnie można używać bibliotek MySQL do projektów z licencjami z lisy FOSS i tu moja zagadka. Przyjmijmy, że piszę bibliotekę, która uproszcza komunikację z MySQL na licencji MIT, wykorzystuję do tego MySQL Connector na licencji GPL. Mam obowiązek dziedziczyć licencję GPL czy mogę swobodnie przypisać MIT ?

Co stoi na przeszkodzie napisać bibliotekę z MIT, a potem odwołując się na tą licencję napisać program komercyjny i go sprzedać? Nawet jeżeli prowadziłbym dystrybucję bibliotek - na co wyjątek zezwala - dlaczego mam wrażenie, że oracle może dobrać mi się do dupy ? :lol:

Zaznaczam, że nie mówię na temat dystrybucji serwera MySQL. Licencja nie ogranicza użytkowanie tylko dystrybucję i sprzedaż, więc klient może samodzielnie zainstalować bazę.

Ps. mam nadzieję, że w miarę zrozumiały temat... dla mnie licencja mysql jest jak zagadka Einsteina...
Day7
Member

Licencja MySQL

Sponsors

Sponsor

Powrót do Off-topic