[TUTORIAL] - Wstęp

Ciekawe artykuły dotyczące C#

Moderator: xxSlayeRxx

[TUTORIAL] - Wstęp

Sponsor

Sponsor

[TUTORIAL] - Wstęp

Postprzez dartas » So lut 20, 2010 9:29 pm

Witam :)

Na wstępie chciał bym się wam przedstawić: DARTAS - Sebastian Szczurkowski - jestem nie zależnym programistą z polski południowej. Zajmuję się programowaniem już od Commodore c64 ( assembler ) od 1993 roku potem Amiga ( assembler ), PC assembler, C , C++ , Java, PHP i wreszcie C# .NET. Prowadzę obecnie Małą jednoosobową działalność w tym zakresie ( coś na zasadach Freelance ) od 10 lat. Brałem już udział lub wykonałem samodzielnie ponad 70 programów oraz systemów wewnętrznych ( na zlecenie ) w języku c# ( tutaj 5 lat ) i c++. Oczywiście nie zamierzam przedstawiać się jako „Guru” bo za kogoś takiego się nie uważam i raczej nigdy nie będę :) bardziej – fascynat :).

Dlaczego piszę na waszym forum:
Zorientowałem się już od kilku lat że programistów w naszym kraju niestety nie przybywa a ubywa, samo zainteresowanie programowaniem ( fascynacja ) nieco zanika ze względu na coraz rozleglejsze możliwości dzisiejszych rozwiązań technicznych ( ogrom bibliotek ). Więc postanowiłem przyłączyć się do jednego z Forum i przelać trochę tego co doświadczyłem przez te parę lat, względem programowania.

Chciałbym wam przestawić cykl tutoriali odnośnie programowania takiego jakiego sam doświadczyłem, oczywiście każdy indywidualnie opracowuje swoje metody działania i posiada swoją osobistą metodologię, ale jeżeli będę w czymś pomocny to będzie mi bardzo przyjemnie :).

Więc może do rzeczy:
To co chcę wam przedstawić to cykl kilku artykułów, które pokażą w przybliżeniu drogę od początkującego programisty, aż do pisania dużych systemów komputerowych, oczywiście oparte na moim indywidualnym doświadczeniu – po drodze może uda się zespołowo, jeżeli oczywiście będzie to możliwe zrobić coś dla SourceForge :).

Oto lista zaplanowanych artykułów:

01 – C# i nie tylko - Programowanie wstęp – właściwie co to jest programowanie, i jak to tego podejść, jaki wybrać język programowania.
02 – Podstawy – Co to jest projekt, i o co chodzi z tym „TeamWork”.
04 – Podstawy – Co to Bit a co to Bajt, czym są dane w komputerze.
05 – Podstawy C# – Zmienne.
06- Podstawy C# – Funkcje.
07- Podstawy C# – Instrukcje Sterujące.
08 – Podstawy – Class'y czyli obiekty – o co tu chodzi.
09- Projektowanie – jak zacząć
10- Forma pisania kodu w projekcie – czyli jak pisać czytelnie nie tylko dla siebie.
11- Biblioteki – podstawowe biblioteki w c# .NET oraz dokumentacje techniczne
12- Biblioteki – zaawansowane zastosowania.
13 – GUI – czyli jak nasz program będzie wyglądał – co wybrać XAML czy GDI
14- Kogo zainteresować produktem
15- Przykładowy projekt małego systemu c# – PhotoBrowser – wstęp.

Artykuły będą wstawiane jak najszybciej to możliwe ze względu na czas który posiadam.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub uwagi krytyczne proszę o kontakt na numer ICQ w moim profilu.

Pierwszy Tutorial 01 – zostanie wstawiony tuż po napisaniu tego wstępu.
dartas
New member

Re: [TUTORIAL] - Wstęp

Postprzez MaRCHeW » So lut 20, 2010 9:57 pm

Witam.

Fajna sprawa. Wiedzy nigdy nie za mało ;)

Pozdrawiam
MaRCHeW
MaRCHeW
Member

Postprzez mykhaylo » So lut 20, 2010 11:43 pm

Czekamy na tutoriale 8) Bardzo się cieszę, że chcesz się podzielić swoim doświadczeniem. Na pewno wiele osób może z tego skorzystać.
mykhaylo
Member

Postprzez Bercikos » N lut 21, 2010 1:40 pm

Bardzo dobrze, że zdecydowałeś się na napisanie tych tutoriali. Na pewno nie jedna osoba z tego skorzysta.
Bercikos
Member

Postprzez pablo663 » Pn lut 22, 2010 7:31 pm

Również czekam na kolejne części. Pozdrawiam
pablo663
New member

Postprzez WiateR » Wt mar 22, 2011 4:28 pm

No proszę. Właśnie podwziąłem ostateczną decyzję o nauce programowania w C# a tu taka niespodzianka: akurat początek serii artykułów dla absolutnie początkujących. Ogromne dzięki i liczę na więcej. ;)
WiateR
New member

Sponsors

Sponsor

Powrót do Artykuły