Stworzenie aplikacji do zarządzania innymi komputerami

Własne projekty oraz implementacje.

Moderator: xxSlayeRxx

Sponsor

Sponsor

Postprzez Szymon88 » Pn lis 12, 2012 12:09 pm

Witam, mam za zadanie stworzyć aplikacje do zarządzania innymi komputerami w sieci.
Na głównym komputerze ma być zainstalowana aplikacja do sterowania pozostałymi komputerami. Na reszcie komputerów zainstalowane mogą być zainstalowane aplikacje typu „agent”.

Założenia :
• Zainstalowany system Windows
• Technologia: C#

Chciałbym dowiedzieć się, jakie mechanizmy miałbym zastosować do poszczególnych funkcjonalności

a) Filtrowanie stron i blokowanie stron o niedozwolonej treści
b) Automatyczne włączanie komputerów w sieci
c) Wykrywanie hostów w sieci i dodawanie do listy
d) Zdalny pulpit
e) Zdalna instalacja na hostach w sieci aplikacji typu "agent"

Mam już jakieś pomysły na rozwiązania ale póki co brak konkretów. Chciałbym też poznać waszą opinię, pomysły, koncepcje, sposób rozwiązań technicznych. Jestem bardzo młodym programistą, a wśród was jest mnóstwo osób o wiele bardziej doświadczonych ode mnie, liczę na waszą pomoc :)

Pozdrawiam,
Szymon
Szymon88
New member

Re: Stworzenie aplikacji do zarządzania innymi komputerami

Postprzez Day7 » Pn lis 12, 2012 12:35 pm

Też swego czasu chciałem coś takiego napisać, brak mi tylko zapału.

1. Do filtrowania stron na kliencie byłby potrzebny sniffer. Tam blokujesz wg. DNS czy IP.
2. WOL, broadcast.
3. Musisz na każdy adres IP z maski sieci wysłać zapytanie. Na google dużo info o tym.
4. VncSharp
5. Zależy. Chcesz zainstalować, program którym chcesz zarządzać kompami? Zapomnij. Chcesz inne programy? 7z, jakiś serwer apache, URL Request, zdalnie odpalasz instalator w trybie cichym np.

Duży projekt, dużo wkładu wymaga.
Day7
Member

Postprzez Szymon88 » Pn lis 12, 2012 12:54 pm

Dzięki za odpowiedź.

Zdaje sobie sprawę z wielkości projektu.

1. Do filtrowania stron na kliencie byłby potrzebny sniffer. Tam blokujesz wg. DNS czy IP.

Rozważam jeszcze rozwiązanie za pomocą skorzystania z mechanizmów windowsowych. Tylko nie do końca się orientuje, w jaki sposób korzystać z tych mechanizmów. Jest to możliwe?

2. WOL, broadcast.

Tutaj miałem na myśli to samo rozwiązanie. Dzięki za potwierdzenie :)

3. Musisz na każdy adres IP z maski sieci wysłać zapytanie. Na google dużo info o tym.

Ok, poszukam

4. VncSharp

Nie wiedziałem, że w C# jest taka biblioteka.
Moim pomysłem było wywoływanie windowsowej aplikacji VNC, tylko również nie wiem na ile da się wywołać taki program z odpowiednimi parametrami (login, hasło).

5. Zależy. Chcesz zainstalować, program którym chcesz zarządzać kompami? Zapomnij. Chcesz inne programy? 7z, jakiś serwer apache, URL Request, zdalnie odpalasz instalator w trybie cichym np.

Chodziło mi o zainstalowanie programu typu agent na komputerach w sieci, korzystając z programu administracyjnego. jak rozumiem jest to możliwe poprzez odpalenie instalatora w trybie cichym?

Duży projekt, dużo wkładu wymaga.

Na ile czasu byś szacował taki projekt dla średnio-wprawnego programisty?

Dzięki za pomoc !

Będę również wdzięczny za wszelkie inne opinie na temat rozwiązań.

Pozdrawiam,
Szymon.
Szymon88
New member

Postprzez Day7 » Pn lis 12, 2012 5:00 pm

Rozważam jeszcze rozwiązanie za pomocą skorzystania z mechanizmów windowsowych. Tylko nie do końca się orientuje, w jaki sposób korzystać z tych mechanizmów. Jest to możliwe?

Google: C# Packet Filtering

Chodziło mi o zainstalowanie programu typu agent na komputerach w sieci, korzystając z programu administracyjnego. jak rozumiem jest to możliwe poprzez odpalenie instalatora w trybie cichym?

No nie, podałem cały etap. Instalator programu wrzucasz do archiwa 7z co by odchudzić transfer, wrzucasz na odnośnik HTTP, wysyłasz do klienta jakimś pakietem info co pobierać, skąd i w jaki sposób odpalić instalator/rozpakować. To skomplikowana sprawa, ale rozbijając na etapy banalna.

Na ile czasu byś szacował taki projekt dla średnio-wprawnego programisty?

Jakbyś miał 8 godzin dziennie, nikt by Ci nie przeszkadzał, google do pomocy, to tak dopieszczone w miesiąc byś się urobił. Nie znasz żadnych rozwiązań, więc masa testów czeka.
Day7
Member

Sponsors

Sponsor

Powrót do Projekty i kody źródłowe