Pomysł na projekt

Własne projekty oraz implementacje.

Moderator: xxSlayeRxx

Pomysł na projekt

Sponsor

Sponsor

Pomysł na projekt

Postprzez estradowiec » Pt paź 12, 2012 10:08 pm

Witam,
jestem na 3 roku studiów. Mam taki przedmiot jak Inżynieria Oprogramowania, dostałem zadanie pomyśleć nad projektem w obojętnym języku, który będzie się realizowało przez cały semestr. Ogólnie od podstaw, tworzenie specyfikacji, diagramu UML oraz kodu.
Mam prośbę do was abyście podpowiedzieli mi za jaki projekt się zabrać. Może ktoś robił bardzo pouczający i ciekawy projekt, który przydał by mi się w dalszej karierze programisty.
Ogólnie to znam dość dobrze język C++ oraz po części Javę. Język C# poznałem nie dawno i bardzo mi się spodobał więc chyba na taki język się zdecyduje. Projekt nie ma być strasznie skomplikowany.
Myślałem nad kilkoma rzeczami. Np. Projekt który przelicza wartości kolorów z RGB na RAL itp. Wszystko ująć w aplikacji okienkowej, dodać jakieś suwaki, wyświetlenie koloru, zmiana odpowiednio składowych RGB. Myślałem również nad programem odtwarzacz MP3, tylko nie wiem czy nie jest zbyt skomplikowany jak na pierwszy projekt w C#.
Bardzo byłbym wdzięczny za udzielenie paru podpowiedzi co do tematu projektu. Pozdrawiam :)
estradowiec
New member

Re: Pomysł na projekt

Postprzez Radomiej » Pn paź 15, 2012 6:34 pm

Jak dla mnie te tematy które opisujesz to tydzień roboty maks ze specyfikacją. Zrób może symulator bramek logicznych albo jakich prostych mechanizmów. Ewentualnie rozwiń ten odtwarzacz dodając mu equalizer i listę ulubionych utworów itp. Albo jakiś programik graficzny na skrypty do robienia efektów albo chociaż jakiś paint:)
Radomiej
Member

Re: Pomysł na projekt

Sponsors

Sponsor

Powrót do Projekty i kody źródłowe