Publikacja projektu

Własne projekty oraz implementacje.

Moderator: xxSlayeRxx

Publikacja projektu

Sponsor

Sponsor

Publikacja projektu

Postprzez Icen » N lut 12, 2012 11:50 am

Witam, mam pewną zagwozdkę.

Stworzyłem pewien projekt i teraz muszę dać go użytkownikom. Tak więc stworzyłem Deployment Project czyli instalator. Niby wszystko fajnie działa, ale są 4 problemy
1) Jeżeli użytkownik ma zainstalowaną starszą wersję to po instalacji nowej wersji nadal ma starą. Konieczne jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie programu.\
2) Na ostatniej stronie instalatora chciał bym mieć checkboxa "Uruchom program po zakończeniu instalacji" Kompletnie nie wiem jak to zrobić.
Dwa ostatnie dotyczą bazy danych:
3) Mam plik bazy danych SDF. Plik ten znajduję się w katalogu programu i gdy chcę go wykorzystać dostaje komunikat
Internal error: Cannot open the shared memory region.
Jest to problem z uprawnieniami dostępu do plików w windowsach i wyczytałem, że jak umieszczę ten plik w AppData to nie będzie problemu. Teraz pytanie czy nie ma jakiegoś lepszego sposobu na rozwiązanie tego problemu.
4) Mam tą swoją nieszczęsną bazę danych. Użytkownik korzystając z programu ją sobie zapełnia. Głupio tak instalując nowszą wersję programu mu tę bazę nadpisać czystym plikiem. Z kolei jak bym kiedyś coś w tej bazie danych zmienił i użytkownik potrzebowałby nowego pliku. Istnieje możliwość nie dogrywania pliku do instalatora wtedy się nie nadpisze, ale co jeśli to nie jest update tylko pierwsza instalacja? W jaki sposób inteligentnie updatować plik bazy danych.
Icen
New member

Re: Publikacja projektu

Postprzez Radomiej » Pn lut 13, 2012 5:46 pm

Chyba nie ten dział na takie pytanie:)
Ad.1 bo tak działa instalator, jeśli chciałbyś zaktualizować program, to albo poszukaj coś na temat patchera - na jakiej zasadzie on działa, albo dorób jakąś funkcję żeby pobierał nowsze wersje plików i je podmieniał.
Ad. 3 Możesz poszukać alternatywy, pewnie gdybyś zapisał te dane w formie XML miałbyś łatwiejszy dostęp do tego pliku. Poza tym przechowywanie bazy danych, zwłaszcza jeżeli są tam jakieś ważne rzeczy dla użytkownika, w partycji systemowej ma tą zaletę że i użytkownikowi będzie ją trudniej znaleźć i usunąć, i że zostanie na wypadek przyszłej instalacji i chęci powrotu do starych danych.
Ad. 4 Chyba najprostszym rozwiązaniem byłoby np dopisywanie do "nazwyBazyDanych""nazweWersji" do której należy.
Z praktycznej strony jednak nie wiem jak to wygląda bo jeszcze do tego etapu nie dochodziłem w swoich projektach:)
Radomiej
Member

Re: Publikacja projektu

Sponsors

Sponsor

Powrót do Projekty i kody źródłowe