XNA i wyświetlaniem grafiki

Własne projekty oraz implementacje.

Moderator: xxSlayeRxx

Sponsor

Sponsor

Postprzez dzakub » Wt paź 25, 2011 9:24 pm

Witam.

Programuje grę z gatunku RPG w XNA. Do tej pory wszystko było ok, ale powstał problem. Wcześniej wyświetlałem kilka grafik w moim projekcie i nie tworzyło to jakichkolwiek problemów. Niedawno postanowiłem wyświetlić kilka set tekstur i obrazków w moim projekcie. I co się okazało? Że nagle znacznie wzrosło złurzycie procesora (od 25% dla 600 tekstur do 35 % dla ok 1000 tekstur). Sprawdziłem to na innej grze (Heroes III) czy tez tak procesor ciężko przy tej grze pracuje. Okazało się że złurzycie procesora wynosiło od 0 do 2 %, a wyświetlał animację różnych obiektów (skrzynek ze skarbami, siedlisk potworów, budynków), obiekty tła (drzewa, góry) i wiele innych obiektów.

I teraz rodzi się moje pytanie. W jaki sposób mam wyświetlać tą grafikę by procesora tak mocno nie obciążać?
Za wszystkie pomysły i sugestie z góry dziękuje.
dzakub
New member

Re: XNA i wyświetlaniem grafiki

Postprzez johniak » Pn mar 26, 2012 12:16 pm

Ładujesz tekstury na pewno tylko raz? przez tekstury rozumiem Texture2d.
Całość pewnie działa wolno dlatego, że masz ogromnego fora który wyświetla Ci te 1000 tekstur.
Myślę, że najłatwiej będzie połączyć jak najwięcej tekstur jak się da w jedną.
johniak
New member

Postprzez Day7 » Pn kwi 02, 2012 1:31 pm

Też mam wrażenie, że zamiast wrzucić tekstury raz to są mielone bez przerwy w gameloop'ie.
Day7
Member

Sponsors

Sponsor

Powrót do Projekty i kody źródłowe