C# Silverlight NavBarItem

Forum poświęcone językowi C#.

Moderator: xxSlayeRxx

Sponsor

Sponsor

Postprzez zetu » Śr cze 04, 2014 11:16 am

Witam

Oczywiście szukałem w google i niby znalazłem, ale nie działa :/
Skorzystałem z tego kodu co jest tutaj https://documentation.devexpress.com/#S ... Itemtopic/

Problem jest na samym początku, podkreśla na czerwono
Kod: Zaznacz cały
new RoutedEventHandler(View_Click);

Error pokazuje, że
    "Cannot implicitly convert type 'System.Windows.RoutedEventHandler' to 'DevExpress.Xpf.Core.WPFCompatibility.SLRoutedEventHandler' Page1.xaml.cs ..."

Jest ktoś wstanie pomóc?

navBarControl wygląda tak:
Kod: Zaznacz cały
<dxn:NavBarControl x:Name="navBar" HorizontalAlignment="Left"  Margin="100,0,0,0" Grid.RowSpan="2" Width="150">
            <dxn:NavBarGroup x:Name="navBarGroup1" Header="navBarGroup1">
                <dxn:NavBarItem Content="Page1" Tag="/Page1.xaml" Click="View_Click"/>
                <dxn:NavBarItem Content="Page2" Tag="/Page2.xaml" Click="View_Click"/>
                <dxn:NavBarItem Content="Page3" Tag="/Page3.xaml" Click="View_Click"/>
            </dxn:NavBarGroup>
        </dxn:NavBarControl>
zetu
New member

Re: C# Silverlight NavBarItem

Postprzez Pletras » Cz lis 12, 2015 8:48 am

Tu wyraźnie jest coś skopane na moje bardziej bym sprawdził wszystkie stałe w tym programie.
Hello!
Pletras
New member

Postprzez trice001 » Śr paź 04, 2017 7:04 am

Silverlight is one of the Microsoft advancements that will empower you to play media on the web. Besides, it will enable the clients to tune in to music, watch activitys and recordings that are extremely uncontrolled in most online applications. Silverlight facilitating will empower the site proprietors to coordinate illustrations, sight and sound, movements and will even join intuitiveness into the runtime condition of a site. Therefore, in the event that you need to have astounding facilitating arrangement that will empower your webpage to test, fabricate and dispatch intuitive sites or site pages with media applications, silver light is of an awesome offer assistance. Silverlight is a cross-stage module and cross-program that brings media net based encounters into another level. It brings the web programming model its adaptability. Moreover, Silverlight underpins VB, AJAX, Python, C#, Ruby and it consolidates with the current Web applications.
Thanks& regards,
Angel anave
Web Development Company Toronto|Toronto Web Development | Web Development Toronto
trice001
New member

Sponsors

Sponsor

Powrót do C#