Dodawanie zasobu

Forum poświęcone językowi C#.

Moderator: xxSlayeRxx

Dodawanie zasobu

Sponsor

Sponsor

Dodawanie zasobu

Postprzez Riw » Śr maja 07, 2014 8:38 pm

Witam,pobrałem sobie z internetu kontrolkę z miarką,próbowałem ją dodać do projektu ale Visual Studio twierdzi,że w tym projekcie nie ma żadnych komponentów,więc otworzyłem kod biblioteki i go przepisałem.Teraz Visual Studio twierdzi,że nie mam w zasobach obrazków o konkretnych nazwach którymi ona zarządza,więc zrobiłem własne wersje tych obrazków i je nazwałem tak jak jest napisane w kodzie,jednakże mimo to błąd dalej jest.

Co powinienem zrobić teraz,żeby zaczęło działać?
Riw
Member

Re: Dodawanie zasobu

Postprzez ToNi » Pt maja 09, 2014 3:06 pm

W jakim formacie jest ta kontrolka? Jaki blad miales przy dodawaniu jej do referencji projektu i jaki masz teraz?
ToNi
Member

Postprzez Riw » Pt maja 09, 2014 5:58 pm

ToNi napisał(a):W jakim formacie jest ta kontrolka? Jaki blad miales przy dodawaniu jej do referencji projektu i jaki masz teraz?

ta kontrolka jest w formacie .vshost,przy dodawaniu jej referencji do projektu dostałem komunikat typu "There are no components in (lokacja biblioteki),that can be placed into toolbox"

Nie wiem jak to rozwiązać :P
Riw
Member

Postprzez ToNi » Pn maja 12, 2014 10:40 am

.vshost to nie jest format pliku. Ten plik to prawdopodobnie normalny exe + debugger. Zeby dodac kontrolke do projektu, to najlepiej zeby byla ona w formacie .dll. Tutaj masz poradnik jak sie za to zabrac:

[url]
Kod: Zaznacz cały
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms235636.aspx
[/url]

W zasadzie wszystko sprowadza sie do tego, ze przy kompilacji ustawiasz application type na DLL ;)
ToNi
Member

Sponsors

Sponsor

Powrót do C#