Problemy z RadioButtonem

Co i jak w aplikacjach webowych

Moderator: xxSlayeRxx

Problemy z RadioButtonem

Sponsor

Sponsor

Problemy z RadioButtonem

Postprzez Sheket » Pn kwi 30, 2012 6:57 pm

Witam serdecznie

Jestem laikiem w pisaniu takiego rodzaju programów więc proszę o wyrozumiałość.
mam problem z tym fragmentem kodu:

protected void RadioButton3_CheckedChanged(object sender, EventArgs e) // sumowanie
{

RadioButton1.Checked = false;
RadioButton2.Checked = false;
Label11.Text = "+";
W1.Text = ((float)int.Parse(A1.Text) + (float)int.Parse(B1.Text)).ToString();
}

Kod ten ma wyświetlić wynik w TextBoxie o nazwie W1 sumując cyfry przedstawione w TextBoxach A1 oraz B1 jednak tego nie robi. W Label11 nie zmienia sie znajdującego sie tam textu na +. Ale RadioButton1 oraz Radiobutton2 odznacza.
Przyznam, że najbardziej zależy mi na rozwiązaniu i wytłumaczenie czemu po zaznaczeniu RadioButton3 nie dokonuje sie działanie sumowania, szczególnie, że kiedy umieściła formułe
W1.Text = ((float)int.Parse(A1.Text) + (float)int.Parse(B1.Text)).ToString();
w Buttonie sumowało bez problemu, niestety w projekcie mam jasno określony jego wygląd graficzny i muszę do tego użyć radioButtonów.
Pomocy :<
Sheket
New member

Re: Problemy z RadioButtonem

Postprzez xxSlayeRxx » Wt maja 01, 2012 12:13 pm

RadioButton1.Checked = false;
RadioButton2.Checked = false;

to jest niepotrzebne... jesli RB jest w tej samej scope (nie pamietem polskiego odpowiednika, czyli jesli sa razem pogrupowane: w 1 formatce, czy w jednym groupboxie - nie wiem czy to jest w asp) to one automatycznie robia takie rzeczy, nalepiej dodac na poczatku sprawdzenie czy po wywolaniu eventu nie zmienia sie na false (bo pewnie wtedy nic nie chcesz robic) w przeciwnym razie dajesz to co chcesz uzyc...

jest mozliwosc ze przy wpisywaniu false zostaje wywolany inny event przez to ci nie dziala
xxSlayeRxx
Member

Re: Problemy z RadioButtonem

Sponsors

Sponsor

Powrót do Aplikacje webowe