Połączenie do dwóch baz

Wszystko o bazach danych

Moderator: xxSlayeRxx

Połączenie do dwóch baz

Sponsor

Sponsor
 

Połączenie do dwóch baz

Postprzez zdanek » Wt maja 21, 2013 10:15 am

Cześć.
Używam VS2012. Tworzę aplikację łączącą się z bazą danych Oracle XE, pobrane dane są przetwarzane i umieszczam część z nich w lokalnej bazie danych, aby móc pracować "offline" od oracla i przeanalizować odpowiednio te dane.

Tu pojawiają się moje pytania:
1. jako lokalnej bazy danych użyłem dodawanej z przewodnika vs bazy .sdf SQL SERVER CE czy jest to dobry wybór? W bazie będzie maks 100000 rekordów, 2-3 tabele bez specjalnych zależności między sobą (przynajmniej na obecnym poziomie)

2. W jaki sposób najlepiej teraz łączyć się do baz i wyciągać pliki?
2.1. Z bazy oracle muszę tylko pobrać sporą część danych i przenieść do bazy lokalnej (coś w style refresh do bazy offline). Wiem, że jest ADO.NET bo vs nie wspiera już wbudowanych funkcji do połączenia z oracle, czego polecacie użyć ?
2.2. Lokalna baza danych będzie obrabiana przez program bardzo często i chciałbym w jakiś sensowny sposób nią zarządzać, najlepiej niekoniecznie wywołując komendy sql (insert, update, select) tylko może na obiektach pracować? jest to możliwe?

Kiedyś stworzyłem podobny programik wyciągający i zmieniający poprzez sqlcommand dane w bazie oracle, ale technologia się trochę zmieniła i chciałbym wprowadzić coś nowego lub sensowniejszego.

Dzięki.
zdanek
New member
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt maja 21, 2013 5:48 am

Połączenie do dwóch baz

Sponsors

Sponsor
 

Powrót do Bazy danych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość